توضیحاتی در مورد کشور افغانستان

کشور افغانستان یکی از دیدنی ترین کشورهای جهان می باشد. از مهمترین جاذبه های دیدنی کشور افغانستان می توان به ارگ هرات و موزه کابل اشاره کرد.
کشور افغانستان یکی از قدیمی ترین کشورهای موجود در خاورمیانه می باشد که با داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی بی نظیر خود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران را به سوی خود جذب نماید.

آب و هوای افغانستان نیز خشک بوده و شما می توانید تابستان های گرم و زمستان های سری را در این کشور تجربه نمایید. اگر قصد سفر به سوی این کشور را دارید می توانید با رزرو یکی از پروازهای به سمت این کشور، در یکی از فرودگاه های افغانستان فرود بیایید.

معرفی کشور افغانستان
آیا شما نیز به دنبال اطلاعات بسیار مفید و مختصر در مورد کشور افغانستان هستید؟ آیا می دانید که اقتصاد این کشور بر چه چیزهایی استوار است؟ از شما دعوت می شود که ما را تا پایان مقاله پیش روی خود همراهی کنید و اطلاعات بسیار جالبی را درباره کشور افغانستان به دست بیاورید.

کشور افغانستان یکی از قدیمی ترین و دیدنی ترین کشورهای موجود در خاورمیانه می باشد که به دلیل قرار گرفتن در جاده ابریشم، از مهمترین مراکز بازرگانان بوده و به همین جهت در بسیاری از متون می توانید اسم این کشور را مشاهده نمایید. موقعیت ژئوپولیتیکی و جغرافیایی این کشور سبب شده است که فرهنگ و تمدن بسیار کهنی در این کشور وجود داشته باشد و در زمان های بسیار دور از مهمترین و پیشرفته ترین کشورهای خاورمیانه به شمار می رفته است؛ اما با گذشت زمان و در اثر بروز جنگ های داخلی و خارجی مورد سلطه بسیاری از کشورهای مستعمره واقع شده و به همین جهت نتوانست خود را به راحتی با پیشرفت تکنولوژی و مدرنیته جهان همگام شده و به همین دلیل نیز در حال حاضر در لیست کشورهای جهان سومی واقع شود. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد فرهنگ، اقتصاد، آب و هوا و جاذبه های دیدنی کشور افغانستان توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.

آب و هوای کشور افغانستان
یکی از مهمترین موضوعاتی که بایستی در مورد افغانستان بدانید، شرایط اقلیمی این کشور می باشد. در نظر داشته باشید که افغانستان در مرکز قاره آسیا واقع شده و از اقلیم خشک برخوردار می باشد به طوری که این کشور تابستان های بسیار گرم و زمستان های سردی را به دنبال داشته و میزان بارندگی در این کشور در حدود 250 میلی متر می باشد.

از مهمترین اقلیم های حاکم در این کشور می توان به مدیترانه ای، کوهستانی، گرم خشک بیابانی و موسمی اشاره نمود. البته در نظر داشته باشید که مناطق مختلف افغانستان از شرایط آب و هوایی بسیار مختلفی برخوردار می باشد به طوری که در برخی از نقاط شاهد بیابان های بسیار گرم و در برخی از مناطق نیز شاهد جنگل های سرسبزی هستیم که می توانید درختان بسیار متنوعی را مشاهده نمایید.

شرایط اقلیمی مناسب یک کشور از مهمترین نکات قوت آن برای جذب توجه بسیاری از گردشگران و مسافران می باشد به همین جهت هر مسافری قبل از سفر خود به این کشور می خواهد دقیق ترین اطلاعات را در مورد شرایط آب و هوایی این کشور به دست بیاورند.

افغانستان,کشور افغانستان,فرودگاه های مشهور کشور افغانستان
مکان های دیدنی افغانستان

اقتصاد افغانستان چگونه است؟
متاسفانه به دلیل آشوب های داخلی در کشور افغانستان، این کشور از شرایط اقتصادی بسیار نامساعدی برخوردار بوده و نرخ بیکاری نیز در این کشور به اوج خود رسیده است که این امر سبب شده است تا بسیاری از مردم کشور افغانستان برای داشتن یک درآمد مناسب به کشورهای همسایه مهاجرت داشته باشند. بانک جهانی نیز افغانستان را یکی از بدترین کشورهای برای سرمایه گذاری و تجارت معرفی کرده است و تا زمانی که آشوب ها داخلی این کشور آرام نگیرد وضعیت به همین حال باقی خواهد ماند.

افغانستان,کشور افغانستان,فرودگاه های مشهور کشور افغانستان
وضعیت کشور افغانستان

جاذبه های گردشگری افغانستان
یکی دیگر از مهمترین عاملی که سبب جذب توجه بسیاری از گردشگران به سوی کشور افغانستان می شود، جاذبه های دیدنی این کشور است. از مهمترین جاذبه های گردشگری این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:
– موزه کابل: یکی از بزرگ ترین موزه های جهان می باشد که در سال 1919 افتتاح شده و آثار بی نظیری را دارد.

– منارجام: این برج با داشتن 65 متر ارتفاع خود در نزدیکی رودخانه های هری واقع شده است و مربوط به دوران حکومتی امپراتور گورید می باشد.

– ارگ هرات: ارگ هرات بازمانده ای از دوران حکومت اسکندر مقدونی می باشد که به مدت طولانی نیز به عنوان پادگان نظامی مورد استفاده بوده است.

– قبرستان اروپایی: این قبرستان در سال 1879 ساخته شده است که مردگان جنگ جهانی دوم را در این قبرستان دفن می کردند و در حدود 150 قبر بی نام و نشان دارد.