10 اکتبر 2020
اکتبر 10, 2020

جراحی بینی

0 Comment

پیش زمینه جراحی بینی

جراحی بینی بطور حتم پر طرفدارترین جراحی زیبایی صورت است. برخی از جراحی های دیگر ممکن است از لحاظ آناتومیکی دشوار باشند، نیاز به قدرت بدنی بسیار بالایی داشته باشد و یا مدت زمان طولانی جراحی باعث خستگی جراح شود، ولی عمل بینی نیاز به درک کاملی از هنر و علم دارد که همین موضوع انجام این جراحی را لذت بخش می کند.

هر بیمار چالش های خاص خود را دارد. هر جراحی راینوپلاستی نیاز به یک ارزیابی دقیق از ناهنجاری قبل از عمل بینی، درک روشنی از تکنیک های موجود برای اصلاح نواقص، یک برنامه جراحی و تکنیک پیشنهادی، و یک اجرای دقیق از روش جراحی دارد.
اساس جراحی بینی

مواردی که جراحی بینی می تواند ارتقا بخشد

عمل بینی (از نظر فنی رینوپلاستی نامیده می شود) برای بهبود شکل ظاهری بینی یا ارتقا عملکرد آن انجام می شود.

این امر می تواند به دلایل پزشکی انجام شود – از جمله اصلاح مشکلات تنفسی مربوط به بینی یا اصلاح بد شکلی ناشی از تروما (ضربه) یا نقص هنگام تولد.

همچنین به دلایل زیبایی می توان این عمل را انجام داد که باعث تغییر شکل و ظاهر بینی می شود.
تصمیم گیری در مورد جراحی بینی

به خاطر داشته باشید که بینی کامل و بی نقص وجود ندارد. اگرچه جراحی زیبایی بینی می تواند ویژگی های صورت را تقویت کرده و بر زیبایی منحصربفرد و طبیعی شما بیافزاید.

یک جراح پلاستیک می تواند ویژگی هایی درصورتتان که شما را منحصر به فرد می کند توصیف کند و به شما بگوید که چگونه تغییراتی که قرار است صورت گیرد، ظاهر شما را تقویت می کنند.
جراحی بینی

جراحی بینی بطور حتم پر طرفدارترین جراحی صورت است که نیاز به درک کاملی از هنر و علم دارد که همین موضوع انجام این جراحی را لذت بخش می کند.

جراح پلاستیک ساختار بینی و سایر ویژگی های صورت شما را ارزیابی می کند. بعد از این ارزیابی، او می تواند به شما بگوید انتظارات شما از عمل زیبایی بینی واقع بینانه است یا خیر.

جراح بینی سلامت کلی شما را در نظر خواهد گرفت و همچنین باید شما را از خطرات، زمان بهبودی و هزینه جراحی بینی آگاه کند.

تکنیک های مختلفی برای تغییر شکل بینی وجود دارد. هنگامی که تصمیم به جراحی گرفتید، جراح شما باید دقیقاً آن تکنیکی که پیشنهاد می کند و قرار است انجام دهد را شرح دهد.
جراحی زیبایی بینی مرحله به مرحله

عمل بینی معمولاً به صورت سرپایی انجام می شود، به این معنی که شما شب را در بیمارستان سپری نخواهید کرد. شما تحت بیهوشی عمومی یا موضعی قرار خواهید گرفت. با بیهوشی عمومی، در طول عمل می خوابید. با بی حسی موضعی، بینی شما بی حس می شوید و قادر به احساس درد نیستید.

در حین عمل زیبایی بینی، جراح برش هایی در بینی ایجاد می کند. در موارد پیچیده تر ، جراح همچنین ممکن است برش هایی در قسمت پایه یا بیس بینی ایجاد کند. سپس با تغییر شکل و فرم دهی استخوان داخلی و غضروف بینی، ظاهری دلپذیرتر و جذاب تر برای شما می آفریند.
ریکاوری بعد از جراحی بینی

بعد از انجام جراحی بینی معمولاً افراد برای یک هفته از اسپلینت بینی استفاده می کنند. کبودی های اطراف چشم دور از انتظار نیست که این کبودی ها معمولا بعد از روز سوم بهبود می یابد. اگرچه ممکن است تا دو هفته ادامه یابد.

ممکن است بینی شما کمی متورم شود که احتمالاً فقط شما و جراح تان متوجه آن خواهید شد. این ورم ظرف شش ماه از بین خواهد رفت. شکل نهایی بینی شما پس از بهبودی کامل مشخص می شود.

شما باید سه تا شش هفته بعد از عمل از فعالیت شدید خودداری کنید.

در نهایت باید گفت که ممکن است شما به زودی در طی دو تا سه هفته بدون اینکه هیچ نشانه قابل تشخیصی که شما جراحی بینی انجام داده اید، بتوانید به فعالیت های اجتماعی خود برگردید.