24 ژوئن 2019
ژوئن 24, 2019

درمان بیماری های چشم

0 دیدگاه

درمان بیماری های چشم

درمان بیماری های چشم : چشم یکی از مهم ترین اجزای بدن است و مانند دیگر اجزای بدن انسان می تواند به اختلالات و مشکلاتی دچار شود.

چشم ها بر اثر عوامل گوناگونی به عفونت ، قرمزی ، آب مروارید ، تاری دید و غیره دچار می شوند و این عوامل بر کیفیت دید فرد تاثیر منفی می گذارند . ( جراح چشم تهران )

کاهش دید به مرور زمان مشکلات مختلفی را به وجود می آورد و برخی از افراد در انجام کارهای روزانه نیز به مشکل برمی خورند به همین دلیل درمان بیماری های مرتبط به چشم اهمیت بالایی دارد.

درمان بیماری های چشم

نکاتی در ارتباط با درمان بیماری های چشم
توجه نکردن به مشکلات و بیماری های چشمی ، عواقب بسیار ناخوشایندی را برای فرد به همراه دارد و برخی اوقات این عواقب به قدری جدی هستند که فرد را در معرض نابینایی قرار می دهند.

خشکی چشم ، آب مروارید ، عفونت چشم ، تنبلی چشم یا ضعیف بودن چشم ، گل مژه و دیگر بیماری های مرتبط با چشم و قرنیه در صورت عدم درمان و پیشرفت، بینایی فردرا تحت تاثیر قرار می دهند.

به همین دلیل افراد در هر سنی باید نسبت به درمان بیماری های مرتبط با چشم حساسیت به خرج دهد و هر چه سریع تر مراحل درمان را شروع کنند.

متاسفانه روش های خوددرمانی در بین مردم رواج پیداکرده است و مصرف خودسرانه دارو بدون تجویز پزشک متخصص شایع شده است.

مصرف داروهای بدون تجویز می تواند عوارض بسیار زیادی را در پی داشته باشد و فرد علاوه بر عدم درمان بیماری مدنظر به بیماری های دیگر نیز دچار می شود.

در نتیجه از مصرف خودسرانه دارو پرهیز کنید و برای درمان بیماری حتماً به متخصص مربوطه مراجعه نمایید.

روش درمان بیماری های چشم
بیماری های چشم همیشه خطرناک نیستند و برای درمان مشکلی چون تنبلی چشم، استفاده از عینک کفایت می کند ولی گاهی اوقات برای درمان ، نیاز به انجام جراحی های چشم مانند عمل لازک ، عمل لیزیک و غیره می باشد.

دقت داشته باشید که روش درمان پس از معاینه بیمار و تشخیص جراح چشم تعیین می شود و مصرفه خودسرانه آنتی بیوتیک یا قطره های چشمی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

برای درمان بیماری همیشه نیازی به جراحی نیست در نتیجه ترس بیماران از مراجعه به جراح چشم و فوق تخصص شبکیه بی دلیل است .

عدم توجه به بیماری می تواند منجربه بروز اتفاقات بسیار ناگواری شود.

در نتیجه توصیه می شود برای تشخیص و درمان بیماری به یک جراح چشم ماهر مراجعه کنید تا روند درمان بیماری به خوبی پیش رود.