26 ژانویه 2020
ژانویه 26, 2020

درمان چین و چروک صورت

0 دیدگاه

درمان چین و چروک صورت

یکی از مشکلاتی که با بالا رفتن سن افراد با آن مواجه هستند چروکیدگی پوست می باشد، این افراد می توانند برای درمان چین و چروک صورت از روش های متفاوتی از جمله لیفت صورت ، تزریق ژل ، تزریق بوتاکس ، تزریق چربی و غیره استفاده کنند. ( جراح فک و صورت )


چگونه چین و چروک صورت را از بین ببریم ؟

در این مقاله می خواهیم به روش های درمان چین و چروک صورت بپردازیم.

لیفت صورت

این روش جراحی جهت درمان چین و چروک صورت و گردن انجام می شود، در جراحی لیفت صورت برشی از لوب گوش آغاز شده و در امتداد انحنای طبیعی لبه گوش به سمت بالا ادامه داده می شود و تا شقیقه امتداد می باشد، این برش حدود 4 سانتی متر است.

پس از اینکه برش ها ایجاد شد، جراح پوست را کشیده و در ناحیه مورد نظر بخیه می زند، باید بگوییم که بعد از لیفت صورت نگران باقی ماندن جای برش ها نباشید چرا که قابل مشاهده نمی باشند.

درباره لیفت صورت با جراحی در مقاله مربوط به آن به طور جامع توضیحاتی را مطرح کرده ایم که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به آن مراجعه کنید.

درمان چین و چروک صورت

تزریق ژل

در صورتی که برای رفع خطوط جزء موجود در صورت مانند خط اخم ، پیشانی ، خط لیخند و اندوه از تزریق ژل استفاده کنید بهتر است از نوع جذبی آن تزریق کنید چرا که این نوع ژل از اسید هیالورونیک که در بافت بدن یافت می شود تهیه شده و پس از تزریق در ناحیه مورد نظر ایجاد حساسیت یا آلرژی در پوست نمی کند.

ژل های غیر جذبی به دلیل اینکه از مواد شیمیایی تهیه شده و توسط سازمان غذا و دارو تایید نشده توصیه نمی شود.

تزریق چربی

از دیگر روش های رفع چین و چروک های صورت تزریق چربی می باشد، در این روش چربی مورد نیاز از بافت بدن خود بیمار تهیه شده و پس از جدا کردن املاح اضافی از آن توسط سرنگ در ناحیه مورد نظر تزریق می شود.

تزریق چربی به صورت یکی از روش های ایمن در لیفت و جوانسازی صورت محسوب می شود.

تزریق بوتاکس

بوتاکس از نوعی ماده به نام بوتولینوم تهیه شده است که پس از تزریق در ناحیه مورد نظر برای درمان باعث کاهش حرکت آن بخش از عضله شده و به این ترتیب چین و چروک های موجود در آن بخش بهبود می یابد.

با مراجعه به یک پزشک خوب و مجرب و پس از معاینه روش مناسب برای درمان چین و چروک صورت انتخاب می شود.

دکتر سلمان شاکری
متخصص و جراح فک و صورت
جراح زیبایی صورت و بینی