رفتار همسران در دوران قاعدگی خانم ها چگونه باید باشد؟

خانم ها وقتی در زمان قائدگی هستند باتوجه به تغییرات هورمونی, نیاز به توجه و محبت بیشتری از سوی همسر دارند و آقایان حتما باید به این مسئله توجه داشته باشند. گاهی اوقات برای آقایان سخت است که درک کنند خانم ها در طول عادت ماهیانه چه احساسی دارند و به همین دلیل نمی دانند برای کمک به وی باید چه کنند.


بعضی مسوولیت های او در کارهای منزل را برعهده بگیرید

بسياري از زنانی که پی ام اس را تجربه می کنند، علامت های جسمی مثل گرفتگی عضلات شکمی، حالت تهوع، خستگی و یبوست دارند. با کمک کردن به وی در به کاربستن سهم او از کارهای منزل و به دست گرفتن برخی از مسوولیت های وی، میتوانید به همسرتان در گذر از این مرحله کمک کنید. پی ام اس سبب می شود انجام دادن بعضی کارها مانند بلند کردن اجسام سنگین یا تمیزکاری روزانه ی منزل دشوار تر شود. شما می توانید با انجام دادن این کارها، به وی وقت بیشتری برای استراحت بدهید.

غذای سالم، استراحت کافی

در دوره نشانگان پیش از قاعدگی بخشی از وظایف همسرتان را به عهده بگیرید تا او بتواند استراحت کافی داشته باشد. اگر اهل آشپزی در خانه هستید، در این دوره برای همسرتان غذاهایی کم نمک و دارای پروتئین کم ولی کربوهیدرات( قند) زیاد فراهم کنید. در این مورد حتی تحقیقاتی علمی انجام شده که نشان داده چنين رژیم غذایی ميزان ابتلا به بیماری افسردگی را پائین می آورد.
درخواست وکیل طلاق و مشاوره تلفنی رایگان
ویزیت آنلاین توسط مجرب ترین پزشکان

دوران قاعدگی , رابطه زناشویی در دوران قاعدگی , تغذیه در دوران قاعدگی
نحوه رفتار با همسر در دوران قاعدگی

صبر، صبر و باز هم صبر

دوره نشانگان قبل از قائدگی بطور معمول 6 روز طول می کشد. یعنی میتوانید مطمئن باشید که همه این بداخلاقی ها، پرخاش ها و اشک ها در کمتر از یک هفته از بین می روند. در ضمن از یاد نبرید که درک شرایط روحی و جسمی همسر یکی از وظایف شماست. پس تلاش کنید در این دوره کاملاً صبور باشید و نشانگان قبل از قاعدگی را بعنوان موقعیتی خاص در زندگی بپذیرید.

شنونده خوبی باشید

برای براورده‌کردن نیازهای همسرتان باید شنونده خوبی باشید. یعنی هنگامی که درباره نیازهایش با شما صحبت می کند، تمام تمرکز و توجه تان را روی صحبت های او بگذارید و حواس تان را جمع کنید. با زبان بدن خویش نشان دهید دارید به صحبت هایش گوش می کنید و اندکی هم به سمتش خم شوید. هنگامی که دارد صحبت می کند، حرفش را قطع نکنید.

بعد از گوش دادن به صحبت ها و نیازهای همسرتان، میتوانید فکر وی را راحت کنید که احساساتش را درک می کنید و حاضر هستید هرطور که خودش می خواهد آن ها را برآورده کنید. احساسات او را قضاوت نکنید. این کار در پایان سبب ناراحتی وی می شود.

جروبحث نکنید

بعضی از زنان پیش از آغاز قائدگی، خستگی، تحریک پذیری و نوسانات خلق وخوی زيادي را تجربه کنند. همچنين در این دوره حساس تر میشوند و سریعتر بداخلاقی خود را نشان می دهند. به همین علت تلاش کنید ملاحظه ی همسرتان را بکنید و با وی بگومگو نکنید.

درعوض، هنگامی که باهم اختلاف نظر پیدا می کنید، تلاش کنید ارامش خویش را حفظ کنید و با یکدیگر صحبت کنید تا به نتیجه ای مشترک برسید. از جنگیدن بر سر مسایل کوچک و جزیی که خودتان هم میتوانید حل شان کنید پرهیز کنید.