02 فوریه 2020
فوریه 2, 2020

گذری بر استانبول

0 دیدگاه

گذری بر استانبول

استانبول، پهنه‌ای قاره‌ای در اوراسیاست که چون طفلی شیرین در آغوش دریای مرمره و دریای سیاه آرمیده و دوستی تنگاتنگی با تنگۀ بسفر دارد. استانبولِ تاریخی، فضایی مسحورکننده برای گشت‌وگذار و نفوذ به قصه‌های ناشنیدۀ آناتولی است. استانبول، تاریخی پرطمطراق و پرهیاهو دارد. شهر اولیۀ استانبول در قسمت آسیایی این پهنه و پیش از قرن بیزانس پا بر زمین کوبیده است.

این شهر در زمان روم و عثمانی روی به گستردگی نهاد و بخش اروپایی نیز به هم‌نشینی بخش آسیایی تن به زمین سایید و تمدنی تاریخی‌تر را از آن خود کرد. هر دو قسمت اروپایی و آسیایی ، محوطه‌ای بندری دارد. استانبول شهری است که در بخش اروپایی‌اش، سرزندگی و شور و شب‌زنده‌داری ، جاری زندگی را فریاد می‌زند و امروز قطبی از گردشگری جهانی به شمار می‌آید. این شهر با آغوشی از جاذبه‌های تاریخی و تفریحی به مکانی برای سرازیر شدن خیل گردشگران مبدل شده است.

استانبول,تور استانبول,تور ارزان قیمت استانبول

سفر دوستان می‌توانند برای قدم نهادن به این خاک گرم و پرفرهنگ، تور ترکیه را برگزینند. ترکیه با آغوشی از فرهنگ بیزانس و عثمانی ، شهرهای بی‌نظیری را در بطن خود دارد که به داشتنشان می‌نازد. استانبول اما برای تاریخ‌دوستان جای دیگری‌ست ! با تور استانبول که در حالت‌های مختلفی چون تور لوکس استانبول، تور ارزان استانبول و تور لحظه آخری استانبول ارائه می‌شود، رویایتان برای سفر به این شهر پرجزر و مد ، به حقیقتی انگبین مبدل می‌شود.